چه نوع دستگاه هایی به ویروس آلوده میشوند؟ چرا نباید روی گوشی اندرویدی آنتی ویروس نصب کنیم؟

اولین گزینه ای که بعد از هنگ کردن گوشی اندرویدی یا کند
شدن سرعت آن به ذهنتان میرسد چیست؟

برنامه و بازی های سنگین؟

پایین بودن رم گوشی؟

کم آوردن سی پی یو؟

ویروسی شدن؟

بسیاری از کاربران گزینه آخر یعنی ویروس را عامل همه ی مشکلات گوشی
در نظر میگیرن در صورتی که ویروسی شدن گوشی با ویروسی شدن کامپیوتر تفاوت زیادی دارد.

چرا موبایل اندرویدی ویروسی نمیشود؟

ویروس هایی که داخل کامپیوتر یا سیستم عامل ویندوز مشاهده میشوند عملا هیچ نوع خطری برای گوشی به حساب نمی آیند.چرا که قابلیت اجرا روی سیستم عامل اندروید را ندارند.

این ویروس ها فقط زمانی میتوانند مشکل ساز شوند که گوشی به کامپیوتر متصل باشد که آن هم در شرایط خاص و در صورتی که بتوان فایل های حافظه یا مموری گوشی را خواند میشود گفت گوشی ویروسی شده است که بعید میدانم ویروس بتواند به حافظه گوشی دسترسی پیدا کند.

البته بازهم تاکید میکنم ویروسی شدن در اینجا به معنی این است که داخل گوشی ویروس وجود دارد نه این که آن ویروس در حال اجراست که میتواند مثلا بین فایلهایی که از داخل کامپیوتر کپی کردیم آن هم داخل کارت حافظه یا حافظه گوشی کپی شده باشد اما وقتی شما مثلا یک ویروس با فرمت Exe  را داخل موبایل تان مشاهده کردید با خیال راحت با موبایل تان کار کنید چرا که حتی چنانچه روی آن فایل کلیک کنید بازهم هیچ اتفاقی نمی افتد.فقط کافیست آن فایل را حذف کنید.

نیاز به ویروس کشی گوشی اندرویدی داریم یا نه؟

ویروس هایی که داخل گوشی مشاهده میشوند و حتی برای سیستم عامل اندروید طراحی شده اند بازهم قابلیت خرابکاری زیادی ندارند.چرا که بدترین کاری که یک ویروس میتواند انجام دهد شاید پاک کردن اطلاعات ارزشمندتان باشد که این مورد در گوشی های اندرویدی به تایید کاربر نیاز دارد و برنامه مخرب یا همان ویروس نمیتواند در پشت زمینه چنین کاری انجام بدهد.

هکرها و ویروس نویس ها از هر راهی شده میخواهند از اطلاعات شما پول دربیاورند پس بیشتر به دنبال سرقت اطلاعات هستند.بهترین کار هم برای جلوگیری از سرقت اطلاعات این است که به هر برنامه ای اجازه استفاده از اینترنت را ندهید که این مورد را میتوانید در تنظیمات خود اندروید انجام بدهید.

 

آنتی ویروس  برای اندروید لازم است یا نه؟

مواردی که داخل سیستم عامل اندروید به عنوان ویروس شناخته میشوند بیشتر تروجان(تروجان از قضیه معروف اسب تروا در یونان باستان گرفته شده) هستند.به این معنی که یک برنامه مخرب در قالب یک برنامه به ظاهر بی خطر روی گوشی نصب میشود و بعد از چندی شروع به نمایش تبلیغات آزار دهنده روی گوشی میکند.

نصب آنتی ویروس روی موبایل های اندرویدی فقط باعث سنگین شدن و کند شدن گوشی میشود چرا که عملا بخش آنتی ویروس این نرم افزارها کارایی خاصی ندارد و چنانچه نرم افزارهایی که قصد نصب آنها را دارید از منابع معتبری مثل گوکل پلی دانلود کنید در 99 درصد مواقع خطری شما رو تهدید نمیکند چون که خود گوگل پیش از اینکه برنامه ای را داخل فروشگاه نرم افزاری اش قرار دهد آن را از لحاظ ویروسی بودن  بررسی میکند .آن یک درصد هم برای این است که همیشه ویروس نویس ها یک قدم جلوتر از آنتی ویروس عمل میکنند.

فهرست