لوگوی آنتی ویروس ایرانی پازهر

جلوگیری از ویروسی شدن هارد اکسترنال و فلش مموری

امروزه حافظه های جانبی قابل حمل مانند فلش مموری و هارد اکسترنال به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است.بسیاری از ما فابلهای مهم و بسیار باارزشی را در این حافظه ها نگهداری میکنیم و برای بعضی دیگر هم این حافظه های ذخیره سازی نقش همان آلبوم های عکس چند سال پیش را بازی میکنند.

ویروسی شدن این حافظه های با ارزش میتواند بسیار خطرناک و آزاردهنده باشد.

برای جلوگیری از ویروسی شدن هارد اکسترنال و فلش مموری بهترین کار این است که آن ها را به هر سیستمی متصل نکنیم و تا زمانی که از ویروسی نبودن کامپیوتری که میخواهیم این وسایل با ارزش را به آن متصل کنیم مطمئن نشده ایم از استفاده از آنها پرهیز کنیم.چرا که ویروس ها همیشه به دنبال راهی برای کپی کردن خود و جابجایی بین سیستم ها و کامپیوتر ها هستند و چه راهی بهتر و آسان تر از حافظه های قابل حمل مانند هارد اکسترنال یا فلش مموری؟

آنتی ویروس پازهر برای جلوگیری از کپی شدن و تکثیر ویروس، حافظه های جانبی که به سیستم متصل میشوند را شناسایی و به صورت پیشفرض، به محض اتصال آنها را اسکن میکند.

برای سفارشی سازی تنظیمات اسکن USB و حافظه های جانبی مراحل زیر را طی نمائید:

تنظیمات  > حافظه های جانبی

سه گزینه در تنظیمات قابل انتخاب است:

  1. هیچ اسکنی انجام شود.در صورت فعال بودن این گزینه، هیچ گونه اسکنی روی حافظه هایی  که به سیستم متصل میشوند انجام نمیشود.
  2. برای اسکن اجازه خواسته شود.در صورت فعال بودن این گزینه، پس از اتصال حافظه ی ذخیره سازی به کامپیوتر، آنتی ویروس در پایین صفحه، یک کادر نمایش میدهد و برای اسکن درخواست مجوز میکند.
  3. به صورت خودکار اسکن شود.با فعال بودن این گزینه، آنتی ویروس به صورت خودکار یک اسکن سریع روی فلش یا هارد اکسترنالی که  به سیستم انجام میدهد و چنانچه ویروس یا فایل آلوده ای یافت شودسه حالت مختلف قابل انتخاب است:

 آنتی ویروس به صورت خودکار فایل را :

  1. قرنظینه کند
  2.  حذف کند،
  3. یا در مورد قرنطینه یا حذف کردن آن از شما اجازه بگیرد و به صورت خودکار کاری انجام دهد.
  • این گزینه ها در تنظیمات مربوط به حافظه های جانبی قابل انتخاب و تغییر است.

آنتی ویروس پازهر
نسخه ویندوز